Články a názory

28. Leden, 2017

Tomáš Peszynski

Nepovedená prognóza Miloše Zemana

Na některé věci by se skutečně nemělo zapomínat. Na začátku loňského roku prezident Miloš Zeman předpovídal, že se přes Česko a Slovensko převalí migrační vlna a jako způsob řešení navrhl vytvoření zvláštních jednotek a deportace. Toto jeho vyjádření bylo jedno z mnoha, kterými přiléval olej do ohně anti uprchlické hysterie v Česku. Jak ukázala realita, tato jeho předpověď byla naprosto mylná. Žádná uprchlická vlna se v Česku, ani na Slovensku nekonala. Místo toho jsme byli svědky vzrůstajícího strachu většiny obyvatelstva a narůstající nenávisti vůči uprchlíkům, kterých se však paradoxně v Česku ocitlo jen několik.

Tento výrok a jeho následující nenaplnění je jasným důkazem toho, jak se Miloš Zeman v otázce uprchlíků mýlí.  Proto je důležité si jej připomenout a zamyslet se. Lze opravdu brát výroky současného prezidenta ještě vážně? Skutečně chcete, aby byl další funkční období v této zemi prezident, který lidem nedává naději, není schopen jasné analýzy situace, ale naopak obyvatelstvo straší a to ještě naprosto iracionálně? Nebo chcete prezidenta, který dovede klidně posoudit situaci, uklidnit obavy a vášně a spolupracovat na rozumném řešení problémů dneška, mezi které migrace do Evropy nepochybně patří?

Pokud se nechcete nechat děsit nejvyššími ústavními činiteli a naopak od nich očekáváte, že vám představí své vize, které budou cestou k pozitivním výsledkům, je třeba již dnes začít vybírat hledat politiky, kteří jsou toho schopni. Je třeba začít vybírat mezi prezidentskými kandidáty, kteří nebudují svou agendu na iracionálním strachu. V naší společnosti je takových lidí hned několik. Podstatnou část těchto lidí vám nabízí k seznámení občanská inciativa Kroměřížská výzva. Poznejte její kandidáty a sdělte jim své obavy. Budete mile překvapeni, kolik různých názorů, vizí a pozitivních řešení nabízejí. Nebojte se s Milošem Zemanem smyšlených hrozeb, ale hledejte budoucnost s Kroměřížskou výzvou. 

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/migracni-vlna-se-letos-prevali-i-pres-cesko-a-slovensko-predpoklada-zeman--1584511

4. Únor, 2017 0 diskuzí

Michael Žantovský

Mocný nadsamec je nahý

28. Leden, 2017

Tomáš Peszynski

Nepovedená prognóza Miloše Zemana

20. Leden, 2017 4 diskuze

Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil: Dopis signatářům

24. Prosinec, 2016

Marek Hilšer

Marek Hilšer: Dopis signatářům

22. Prosinec, 2016

Pavel Fischer

Pavel Fischer - dopis signatářům

16. Prosinec, 2016 0 diskuzí

Michael Žantovský

V Aleppu nejde o formičky, ale o životy, pane Kaisere

15. Prosinec, 2016 1 diskuze

Tým Kroměřížské výzvy

Občanské společnosti se podařilo obrátit „Čínský podzim“ naruby.

11. Prosinec, 2016 0 diskuzí

Václav Němec

V. Němec o Trumpovi na ČT24