Aktuality

28. Říjen, 2016

Organizátoři Kroměřížské výzvy

Podporujeme prohlášení herců a divadel

Podporujeme prohlášení herců a divadel

Kroměřížská výzva vyjadřuje jednoznačnou podporu prohlášení herců a divadel, které byly zveřejněny pod názvy Týdny občanského neklidu a „Nemůžeme mlčet!“. Prohlášení reaguje na zjitřenou společenskou atmosféru, která v těchto dnech nastala a kterou pociťuje velká část naší společnosti. Kroměřížská výzva tímto zve zástupce herců na shromáždění (Koncert pro budoucnost), které se uskuteční 17. listopadu 2016 na Václavském náměstí, aby vyjádřili, spolu s dalšími občany a zástupci profesních a občanských skupin, svůj názor.

Dny 28. říjen a 17. listopad jsou nerozlučně spjaty s osudem České a Slovenské státnosti ve smyslu své existence a je tedy logické, že se téma budoucího ukotvení naší země dostává do popředí zájmu společnosti. 28. říjen 1918 nám připomíná vznik Československa, vyvzdorovaného na Rakousko-Uhersku, avšak v průběhu dvacátého století těžce decimovaného ze strany nacistického Německa a Sovětského svazu. V tento den bychom měli vyjádřit úctu a vděk zejména T.G. Masarykovi, Edvardu Benešovi, Milanu Rastislavu Štefánikovi a dalším lidem, kteří u zrodu Československa stáli. 17. listopad 1989 nám přinesl ukončení vazalských vztahů ve střední a východní Evropě, konstituování demokracie, Evropu bez hranic, bezpečnostní záruky a ochranu práv občanů, tedy obnovení smyslu naší existence a měli bychom si připomenout zejména neúnavný boj za svobodu našich disidentů v čele s Václavem Havlem. Oba dny by měly být svátky smíření, radosti a vítězství.

Namísto toho jsme svědky nebezpečně negativního vývoje na domácí politické scéně, který může mít nepředvídatelné důsledky a který bychom měli společnými silami zastavit.

Ostudný Dopis čtyř nejvyšších ústavních činitelů reagující na mírumilovnou návštěvu duchovního vůdce dalajlámy nemá v naší polistopadové politice obdoby a není divu, že v kombinaci s kupčením se státními vyznamenáními zvedl vlnu občanského odporu. Ale jsou to poslední negativní projevy destrukce našeho demokratického systému. Je nanejvýše varující, že se tyto projevy stupňují. Proto se zcela ztotožňujeme s tím, že „NEMUŽEME MLČET. BRAŇME SE!“

 

 • chceme zůstat svobodnou, prozápadně orientovanou liberální demokracií

 

 • chceme setrvat v rodině evropských demokratických států

 

 • nebudeme dobrovolně strkat hlavu do čínského, či ruského chomoutu, ze kterého jsme se v roce 1989 vymanili

 

 • nadále se hlásíme k étosu Sametové revoluce, který klade důraz na dodržování lidských práv, spravedlnost a soucit

 

Za Kroměřížskou výzvu:

 Michael Kocáb, Jiří Šesták, Jan Štern, Jakub Pitron, Jakub Peszynski, Tomáš Pasterný, Martin Hausenblas, Michal Bosák, Ludmila Ministrová, Karel Karika, Hana Konvalinková, Jiří Kotek, Tomáš Benda, Monika Suchánková

 

Diskuze k článku (7)

7 diskuzí k článku

Vložit příspěvek

 • Kdo ví Jan Říha

  Kdo ví jak to vlastně všechno bylo, nám se to neřekne...

 • Už zase ohlupuje občany Pavel Ducháček

  Tak už zase pokračuje Zeman v ohlupování občanů svými "spanilými jízdami" po krajích. Dnes 2.11.2016 opět zabrousil na severní Moravu a v podstatě pokračuje ve své permanentní volební kampani za peníze daňových poplatníků. Prohlásil, že: "čínské investice jsou důležitější, než tibetské vlajky". Nevím ovšem, zda tím nemyslel údajné přislíbené investice na volební kampaň pro své znovuzvolení prezidentem, nebo ty slibované bombastické investice, které jsou ovšem směšnými drobečky v porovnání s investicemi jiných zahraničních investorů.

  • Reply RE: Už zase ohlupuje občany Vlastimil Hodina

   Naprostý souhlas, pan "Inženýr" pokračuje v návštěvách měst, za účelem své předvolební kampaně. Také nechápu to poklonkování údajným Čínským investicím. Co já vím, tak pod termínem Čínských investic. Se skrývá skupování evropských podniků. A přesouvání světových podniků a jejich výrobních technologií do Číny. Protože v Číně nic neumí a tak se učí přebírat výrobní technologie, mimo jiné i u nás. A staví si své fabriky v Číně. - Toť osobní zkušenost, a díky ní v takovém podniku již nejsem zaměstnán. Ztráta místa, neboť zakázka se bude vyrábět v Číně. A další postřeh - To co se tady kvalifikovaný pracovník musí učit pět let. Tak Číňan chce umět za tři týdny. Aby až se vrátí domů do Číny tak aby se doma mohl postavit k mašině a začít vyrábět. A to tu český "Inženýr" na hradě podporuje. Zastavme tyto "Čínské investice". Kterými žádnými investicemi nejsou, ale jen skupováním podniků za účelem průmyslové špionáže. Za účelem technologického podmanění světa a hospodářského a politického uvržení na závislosti na Číně.

 • Jak to vlastně je? Karel Hranáč

  Dnes 1.11.2016 čínská strana zrušila plánovanou schůzku ministra Jurečky a čínským protějškem. Připadá mi, že čínská vláda už kádruje naše ministry, že už nejsme suverénní zemí. Jestliže podle ministra Zaorálka bylo prohlášení 4 nutné a dostačující, proč Čína pokračuje v kádrování našich ministrů? To už jsme jejich kolonie?

 • Doprava,ne do pr.... Jan Klement

  Plně souhlasím.Škoda,že většina aktivit je pouze v Praze.

 • naprostý souhlas... Přemysl Havel

  mlčet už nelze, už jsme přešli rubikon...!

  • Reply RE: naprostý souhlas... Jaroslav Slavík

   souhlasím

23. Březen, 2017

Petr Kolář právě oznámil signatářům, že bohužel nebude kandidovat na prezidenta ČR. Přesné znění jeho zdůvodnění najde každý signatář KV na svém emailu.

Petr Kolář bohužel nebude kandidovat na prezidenta ČR

20. Březen, 2017

PODPISOVÉ ARCHY KANDIDÁTŮ

28. Listopad, 2016 2 diskuze

DĚKUJEME VÁM VŠEM ZA PODPORU NA HIT HIT.cz!

12. Listopad, 2016

ZVEME VÁS NA KONCERT PRO BUDOUCNOST ku příležitosti výročí 17. listopadu.

Koncert pro budoucnost

28. Říjen, 2016 7 diskuzí

Organizátoři Kroměřížské výzvy

Podporujeme prohlášení herců a divadel

23. Říjen, 2016 5 diskuzí

Jiří Šesták, Václav Němec, Jan Kalvoda

Otevřený dopis předsedům všech poslaneckých klubů obou komor Parlamentu ČR